Mijndepot Waterschei (B)

Mijndepot Waterschei (B)Het Mijndepot Waterschei te Genk

De mijnwerkers van vzw Het Mijn-Verleden hebben het voormalig magazijn van de koolmijn van Waterschei omgetoverd tot een expo die een overzicht geeft van de geschiedenis en het werken in deze koolmijn. Ze nodigen je uit voor een bezoek en als je wil een boeiende rondleiding. 

Waar vroeger de toon gezet werd door keihard werken, heerst nu een intrigerende rust. Want deze koolmijn zal een nieuwe toekomst krijgen als wetenschapspark. En in afwachting verzorgen de mijnwerkers er de herinnering en de overlevering. Straffe verhalen inbegrepen.

Het Mijndepot is een expo met:

Unieke mijnmaterialen: werktuigen, machines, originele voorwerpen uit de ondergrond, ... .
Een collectie grote historische foto's die een indrukwekkende impressie geven van deze koolmijn
Een introductiefilm ‘mijn werk', met beelden uit de ondergrond.
Een bezoek aan de ‘ondergrondse' luchttunnels van de koolmijn.
Tijdelijke fototentoonstellingen
Een ‘industrieel' cafetaria en bij mooi weer kan je in de zomer een terrasje tussen de strafste monumenten van Genk meepikken.
De beschermde mijngebouwen van Waterschei zijn voor het publiek alleen toegankelijk tijdens de openingsuren en onder begeleiding.

Mijndepot Waterschei

  • Bezienswaardigheden
  • 17 augustus 2011
  • door Clara Zijlstra

Bekijk ook...

Mijnwerkerspakken

Mijnwerkerspakken

  • nieuws
  • 7 mei 2012
Tuinwijk Eisden (B) de Putmannen

Tuinwijk Eisden (B) de Putmannen

  • agenda
  • 22 april 2012
Tuinwijk 100 Eisden gaat door

Tuinwijk 100 Eisden gaat door

  • nieuws
  • 16 april 2012